O mnie

W dzisiejszych czasach chyba już nikt nie ma wątpliwości, że Internet to przyszłość. Nie tylko jeśli chodzi o nowe sposoby komunikacji czy zdobywania informacji o otaczającym nas świecie ale także w przypadku sposobów na zarabianie. Chyba już każdy dorosły Polak robił zakupy online czy używał komunikator internetowego. Nie powinien więc dziwić fakt, że coraz więcej osób chętnie próbuje własnych sił w tworzeniu stron internetowych. I chociaż jest mnóstwo darmowych narzędzi, które zdecydowanie to ułatwiają to jednak odrobina fachowej wiedzy na pewno nie zaszkodzi a może zdecydowanie pomóc w stworzeniu profesjonalnego serwisu.

 

Mając to na uwadze i po długotrwałym namyśle zdecydowałem się prowadzić blog skupiający się na pomocy nowicjuszom w opanowaniu (nie aż tak znowu trudnej) sztuki pisania kodu w celu budowania ciekawszych stron. Pracy jest w tym mnóstwo i tak na prawdę trudno było mi się zdecydować od czego można zacząć i co może być najbardziej przydatne. Ostatecznie zdecydowałem się na pisanie o kodzie CSS bo z mojego doświadczenia wynika, że korzystając z darmowych pomocy typu Joomla, czy WordPress dzięki znajomości kodu CSS można osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty, tym bardziej, że pozostała część kodów jest z reguły dobrze napisana i nie wymaga ingerencji. Za to dzięki znajomości kaskadowych arkuszy stylów można szybko i bez problemu wpłynąć na kolorystykę, rozmieszczenie elementów i ogólny wygląd strony.

 

Mam nadzieję, że niniejszy samouczek okaże się dla was pomocny i pomoże wam rozwijać swoje pasje i tworzyć ciekawe i niepowtarzalne strony internetowe. Na pewno ma to przyszłość a gdy już się „połknie bakcyla” trudno jest się oderwać od tego rodzaju zajęć i wiele osób traktuje je początkowo tylko jako rozrywkę by po jakimś czasie zacząć zajmować się tym profesjonalnie i w celach zarobkowych. Oczywiście jeśli ktoś uzna, że powinienem skupić się na jakimś szczególnym zagadnieniu proszę o kontakt a postaram się w nieodległej przyszłości omówić daną tematykę.

Z poważaniem

Mariusz Paczkowski